Svet-Stranek.cz
Třída 1.A, Dvorecká 4, Tuřany
Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Škola v přírodě - Horní Bečva:Třída 1.A, Dvorecká 4, Tuřany

Škola v přírodě - Horní Bečva

pondělí 14.5.
Milí rodiče,
cesta byla bez problémů, dorazili jsme na krásnou horskou chatu, ubytovali se a pak šli na obídek. Měli jsme domácí luštěninovou polévku a kuře s rýží. Pak jsme měli polední odpočinek a odpoledne jsme šli poznávat okolí. Putovali jsme za lesními skřítky a stavěli pro ně domečky, hledali jsme známé přírodniny, sbírali drahokamy, vytvářeli jsme si ve skupinách vlajky a po výborné večeři (špagety se sýrem) jsme si udělali vlastní trička na zítřejší a další výpravy. Teď už spinkáme a necháme si zdát krásné sny. Všechny zdravíme.

úterý 15.5.
Dnes jsme dopoledne po snídani šli za pramínkovou vílou a po cestě poznávali přírodniny a sbírali další diamanty.
 Měli jsme opět výborný oběd - vývar a bramborová kaše s řízečkem a jelikož nám začalo pršet, měli jsme nachystané úkoly po chatě - sportovní zápolení v tělocvičně, tvoření z modelovací hmoty, zpívání skřítkovské písničky. Den byl ale bezva a zase zítra. Zdravíme  :)

středa 16.5.
Dnes jsme si užili krásný den, byli jsme po snídani nakupovat v Horní Bečvě, menší procházka asi 8 km do krásných kopečků a po obědě jsme měli sportovní pětiboj. K večeři jsme si opekli špekáčky, potom hledali poklad a po setmění jsme všichni zvládli stezku odvahy. Jsme spokojení, zatím sice teskníme, ale vydržíme. Zdravíme :)

čtvrtek 17.5.
Je už čtvrek a nám celý den vydatně prší, ale nám to vůbec nevadí. Dnes odpočíváme včerejším dnem unaveným nožičkám. Po skvělé snídani jsme se trošku učili - počítali do 15 a pak si obrázek s příklady vybarvili, z českého jazyka jsme si zopakovali písmenkovanou se zvířátky a potom jsme si dělali po skupinách pracovní listy z naší výpravy  do Horní Bečvy, kde jsme vyhledávali informace o tomto kraji, jaké pohoří můžeme navštívit, jaká řeka protéká Horní Bečvou,  zajímavá místa v okolí,... Nakonec jsme si udělali plánek cesty.
Po výborném obědě - vývar s nudlemi a rybí prsty s kaší a zeleninkovým salátem, poledním klidem, jsme hodnotili práci skupin i jednotlivců, měli jsme odpolední soutěže k získávání diamantů, za které si mohli děti na jarmarku nakoupit vše možné. Navečer jsme pro děti  domluvili kulturní překvapení - klavírní koncert Julianky a nachystali večerní disco na rozloučenou. Tak ještě jedna noc a jsme u vás doma :). Zdravíme z Beskyd

pátek 18.5.
Tak už je pátek. Po snídani si uděláme výlet do rožnovského skanzenu, napapáme se a frčíme za Vámi. Tak dnes už navečer zprávy přímo od vašich zlatíček :)
Milí rodiče,                                                                                                                už máte zlatíčka doma, tak doufám, že děti byly spokojené. Starali jsme se o ně jako o poklad. Pěkně si Vaše poklady užijte a v pondělí se těším ve výuce :)
Tak tady máte nějaké fotečky :-)


návštěvníků stránky
celkem7 774